BUNASTA

Naujienos

UAB “Bunasta” suteiktas AEO statusas

2018-01-09


UAB "Bunasta”, 2017 metų gruodžio 20 dieną, prieš pat įmonės 5-tąjį gimtadienį, buvo suteiktas tarptautinis įgaliotojo ekonominių operacijų vykdytojo (AEO) statusas.

UAB “Bunasta” suteiktas AEO statusas

Tai rodo, kad Bunasta yra patikimas partneris ir gali užtikrinti kokybiškų muitinės procedūrų paslaugų vykdymą.

AEO leidimų turėtojams kroviniai, siuntos yra rečiau tikrinami. Taip pat yra taikomas ne toks griežtas, retesnis fizinis ir dokumentų tikrinimas nei kitiems ekonominės veiklos vykdytojams. Taip sutaupomas laikas ir pinigai reikalingi kroviniui iškrauti, patikrinti, pakartotinai pakrauti. Taip pat visgi atrinkus krovinį ar siuntą tikrinti yra suteikiama pirmumo teisė. Vienoje ES valstybėje išduotą AEO leidimą pripažįsta ir kitos Europos Sąjungos šalys.

Įgaliotojo ekonominės veiklos vykdytojo statusą sudaro skirtingų tipų leidimai: AEOC ir AEOS. UAB “Bunasta” buvo suteiktas įgaliotojo ekonominės veiklos vykdytojo leidimas „Muitinės formalumų supaprastinimas” (AEOC) – kuris turėtojui suteikia teisę naudotis tam tikrais muitų teisės aktų numatytais privalumais.

Šis statusas suteikiamas tik atlikus kruopštų įmonių verslo veiklos auditą ir atitikus šiuos reikalavimus: 1) duomenys apie muitų teisės aktų ir mokesčių taisyklių laikymąsi 2) įrodymai, patvirtinantys aukštą įmonės veiklos ir prekių srautų valdymo lygį, kuris užtikrinamas prekybos ir, atitinkamais atvejais, transporto registrų tvarkymo sistema, suteikiančia galimybes tinkamai atlikti muitinį tikrinimą 3) mokumo įrodymas 4) tiesiogiai su vykdoma veikla susijusius praktinius kompetencijos ar profesinės kvalifikacijos standartus.

AEO leidimo turėtojai gali pasirinkti krovinio tikrinimo vietą, kai pateikus prašymą muitinei, tikrinimas gali būti atliekamas kitoje vietoje nei ta, kurioje prekės turi būti pateiktos muitinei. Pasirinkus alternatyvią vietą gali būti sutrumpintas prekių pristatymo vėlavimas ir (arba) sumažintos išlaidos.

AEO leidimas leidžia pasinaudoti centralizuotu muitiniu įforminimu, o taip pat savikontrolės leidimu – leidžiančiu ekonominės veiklos vykdytojui pačiam atlikti tam tikrus muitinės formalumus, kuriuos paprastai turi atlikti muitinė.

UAB “Bunasta” direktorius Jurgis Adomavičius džiaugėsi, kad “AEO statuso suteikimas įmonei  tai pasiektas įmonės strateginis tikslas ir puikus veiklos, komandinio darbo įvertinimas. Šis statusas – dar vienas žingsnis į mūsų siekį vykdyti įmonės misiją - padėti krovinių vežėjams kirsti sienas greičiausiu ir lengviausiu būdu”.

Pagal Europos Sąjungos muitinės, 2017 gegužės mėnesio statistiką, iš Baltijos šalių, Latvija pirmavo pagal AEO leidimų išdavimą ir ne daug nuo mūsų kaimynės atsiliko Lietuva. Iš Europos Sąjungos narių, daugiausiai AEO statusą gavusių buvo Vokietijoje – 7763 leidimų, Olandijoje -1796 ir Prancūzijoje -1648 leidimų.