Dakaro ralis 2021

Dakaro ralis 2021 - vienas iš nedaugelio sporto renginių, kurie nėra atšaukti ar perkelti pandemijos metu. BUNASTA jau antrus metus rems Agrorodeo ekipažą lenktynėse. O kad lenktynes stebėti būtų įdomiau, BUNASTA skelbia TOTALIZATORIŲ! Jame dalyvauti gali visi, o prisijungti tikrai verta - jūsų laukia vertingi prizai: net 2 NAUJAUSI iPHONE 12 ir 12 išmaniųjų apyrankių!

Esame tarptautinė įmonė, todėl, norėdami, kad visiems mūsų partneriams ir klientams būtų įdomu stebėti Dakaro ralio lenktynes ir sirgti už savo šalies atstovus, mes atrinkome 4-ias Dakaro komandas, kuriomis tikime ir už kurias sirgsime! Agrorodeo - tai Bunastos remiamia komanda, kuriai linkime sėkmės ir tikime jos galimybėmis. Andrey Karginov su Kamaz - Master - žymiausias sunkvežimių ekipažas iš Rusijos, ginsiantis nugalėtojo vardą, o jaunas ir labai greitas lenktynininkas Aliaksei Vishneuski su Maz gins Baltarusijos garbę. Jakub Przygonski su Orlen team - itin ambicingas lenktynininkas, kuris tikisi tapti pirmuoju nugalėtoju iš Lenkijos.

Svarbi žinia: dėl automobilio gėdimo primame etape ir visos nakties jo taisymo, AGRORODEO su Vaidotu ir Paulo yra priversti baigti savo pasirodymą Dakaro ralyje 2021. Platesnis komentaras apie tai: https://fb.watch/2POLFaeGsU/. Labai palaikome ir didžiuojamės būdami šios komandos dalimi ir nekanriai laukiame ateities nuotykių!

5d354-0744b914a3592ba48c7633fcea94816c.jpg
Kaip dalyvauti totalizatoriuje?

Tinklalapyje  www.bunasta.eu/dakarlt skiltyje "Totalizatorius - Spausk ir spėk" rasi nuorodas į anketas, kuriose spėk 4 "Bunasta" atrinktų komandų pasirodymų "Dakare" rezultatus ir laimėk šaunius prizus!

1. Iki sausio 7 d. 6:00 (GTM +2) spėk 4 komandų pasirodymo BENDROJE ĮSKAITOJE rezultatus (nurodyk, kurią vietą užims komandos „Dakare“ įveikusios visus etapus). Tiksliausiai komandų rezultatus atspėjęs totalizatoriaus dalyvis laimės naują iPhone 12 mini!
Bendros įskaitos totalizatoriaus laimėtojas šiame puslapyje bus paskelbtas pasibaigus „Dakarui“, sausio 18 dieną.

2. Spėk mūsų pasirinktų 4 komandų pasirodymų rezultatus kiekviename „Dakaro ralio“ etape. ATSKIRŲ ETAPŲ rezultatus galima spėti kasdien nuo sausio 3 d. iki 15 dienos (išskyrus sausio 9 d.) iki 6:00 (GTM+2) val., t.y. kol dar neprasidėjęs tos dienos etapas.
Tiksliausiai atspėjęs 4 komadų rezultatus kiekvieno etapo laimėtojas bus paskelbtas sekančią dieną. Išdalinsime net 12 vienetų išmaniųjų apyrankių, kurios padės palaikyti fizinį aktyvumą ir planuoti savo laiką ateinančiais metais.

ATNAUJINIMAS: nuo 3 etapo Agrorodeo komandos rezultatas nebus priskaičiuojamas, nes komanda pasitraukė iš lenktynių antro etapo eigoje. Jos rezultatas nebus skaičiuojamas ir galutinės įskaitos spėjime. 

3. Aktyviausi totalizatoriaus dalyviai pateikę savo spėjimus apie mūsų atrinktų 4 komandų pasirodymus visuose etapuose varžysis dėl aktyviausio ir tiksliausio totalizatoriaus dalyvio prizo – naujo iPhone 12!
Tiksliausiai visuose etapuose rezultatus spėjęs laimėtojas bus paskelbtas pasibaigus „Dakarui“, sausio 18 dieną.

xxx

- Totalizatoriaus dalyvis užpildydamas dalyvio anketą sutinka su konkurso taisyklėmis, taip pat su tuo, kad laimėjimo atveju, jo vardas ir pavardė bus šiame puslapyje skelbiami viešai.
- Spėti kiekvieno etapo rezultatus, taip pat dalyvauti bendros įskaitos totalizatoriuje dalyvis gali tik po vieną kartą.
- Jei atsitiktų taip, kad kelių totalizatoriaus dalyvių spėjimo balai sutampa, laimėtojas bus išrinktas burtų keliu.
- Totalizatoriaus organizatoriais pasilieka teisę keisti konkurso taisykles.
- Su detalesnemis taisyklėmis galite susipažinti ČIA

Totalizatorius - spausk ir spėk!

 REZULTATAI:

Komanda

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Overall

Agrorodeo 325

36

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

MAZ 505

17

4

6

 3

 2

 5

 4

 4

 8

 4

 3

 4

 6

Kamaz-Master 500

21

11

5

 2

 7

 6

 5

 3

 6

 5

6

 6

 7

Orlen team 307

7

8

11

 5

 10

 5

 5

 6

 24

 5

 9

 6

 4

 Spėk iki sausio 7d 6:00 ir laimėk iPhone 12 mini:

  OVERALL (bendra įskaita) laimėtojas Mindaugas Bivainis

  Spėk kasdien nuo sausio 3d. iki 15d. 6:00

 • 1 Etapo laimėtojas - Rytis Baranauskas
 • 2 etapo laimėtojas -  Tomas Čekanavičius
 • 3 etapo laimėtojas - Justina Krauklytė
 • 4 etapo laimėtojas - Žygimantas Kondratavičius
 • 5 etapo laimėtojas - Danguolė Paliulienė
 • 6 etapo laimėtojas - Edgar Leščevič
 • 7 etapo laimėtojas - Konstantinas Avdevichas
 • 8 etapo laimėtojas - Martynas Černius
 • 9 etapo laimėtojas -  Šarūnas Dambrauskas
 • 10 etapo laimėtojas - Jovita Danienė
 • 11 etapo laimėtojas -  Auksė Kondratavičienė
 • 12 etapo laimėtojas - Aivaras Jakaitis

Visuose etapuose tiksliausiai spėjo Vytautas Skendelis

Agrorodeo team (LT) 325 Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza

Tai jau 6-asis Dakaras šiai komandai ir antri metai, kai ją remia BUNASTA. Praėjusiame Dakaro ralyje Vaidotas tapo netikėta sensacija, kai pirmajame etape su tuometiniu šturmanu Sauliumi Jurgelėnu jie aplenkė visus savo varžovus ir užėmė pirmąją vietą. Kituose etapuose jie taip pat puikiai pasirodė ir sugebėjo išsilaikyti TOP15-uke iki pat paskutinio etapo, kai automobilio variklis ėmė kaisti. Laimei, gedimas buvo pašalintas ir jie pasiekė finišą, tačiau sugaišo daug laiko ir galutinėje įskaitoje liko 26-ieji.

Šiemet Vaidotui Žalai Dakaras bus visiškai kitoks. Dėl stuburo traumos jo ilgametis kolega S. Jurgelėnas užleidžia vietą portugalui Paulo Fiuza. Šis sportininkas - tikrai patyręs, tai bus jo 12-asis Dakaras. Nors Vaidotas sako, kad reikės laiko, kad abu veiktų kaip viena komanda, tačiau tiki, kad gali pasiekti gerų rezultatų.

Ekipažo nuotykius galima sekti tiesiogiai spustelėjus ČIA

Informuojame, kad Agrorodeo komanda buvo priversti baigti savo pasirodymą Dakare antro etapo pradžioje. Spėjama, kad kilo bėdos su pavarų dėže ir varikliu. Bėdos pradėjo lysti dar pirmąjame etape, ir po ilgos taisymų nakties vis tik mažylio atstatyti nebepavyko. Labai gaila, kad tenka atsitraukti netikėtai, juolab, kad Vaidotas tikrai įrodė, kad jaučiasi puikiai lyderių pozicijose. Tikime šiuo sportininku ir jo komanda, didžiuojamės būdami jos mažyte dalimi! O dabar laukia metai, per kuriuos galima tobulėti ir bandyti dar kartą!

Orlen team (PL) 307 Jakub Przygonski ir Timo Gottschalk

Jakub Przygonski "Kuba" - tikras senbuvis Dakare. Jo laukia jau 12 Dakaras jo gyvenime. Kuba yra patyręs sportininkas, pirmus šešerius metus Dakare dalyvavęs motociklų kategorijoje, o nuo 2016 metų - automobilių.

Nusivylęs praėjusių metų Dakaro rezultatu, kuriame jo automobilis patyrė mechaninį gedimą pirmąjame etape, šiemet Kuba ir Timo nusiteikę itin karingai. Po penkerių metų su Mini, jie pakeitė automobilį į Toyota Overdrive ir tikisi įveikti visus etapus be rimtesnių gedimų. Kubos ambicijos Dakare 2021 itin aukštos: jis tikisi įrašyti savo pavardę į Dakaro istoriją ir būti pirmasis lenkas, laimėjęs pirmąją vietą automobilių kategorijoje bendrojoje įskaitoje. 

Daugiau ir detaliau apie komandą rasite spustelėję ČIA

MAZ (BY) 505 Aliaksei Vishneuski ir komanda

Aliaksej yra vadinamas kylančia žvaigžde Dakare. Nors jam tik 28 metai, jis Dakare dalyvauja jau 4-ą kartą ir kasmet sugeba pagerinti praėjusių metų rezultatą. Vairuotojas sako, kad ketina gerokai pakonkuruoti su sunkvežimių kategorijos lyderiais, o konkrečiau su Kamaz komanda iš Rusijos.

Tam pagelbės ir naujas jo valdomas sunkvežimis, ir patyrę kolegos Siarhei Sachuk ir mechanikas Maksim Novikau. Aliaksej didžiuojasi galėdamas reprezentuoti savo šalį pačiose sudėtingiausiose lenktynėse pasaulyje ir tiki, kad šie metai gali būti itin sėkmingi. Nors treniruotis daug progų neturėjo dėl pandemijos, tačiau tiki komandinio darbo galia ir sieks podiumo visomis išgalėmis. 

Daugiau informacijos apie komandą kasdien gali rasti ČIA

Kamaz - Master (RU) 500 Andrey Karginov ir komanda

Legendinis Kamaz ekipažas iš Rusijos ir jau 9-as kartas Dakare. Andrey yra vadinamas Dakaro bosu, ir tikrai ne veltui - Dakare 2020 jis užėmė pirmąją vietą sunkvežimių kategorijoje tikrai labai užtikrintai: iš 12 etapų jis laimėjo net 7. Dakare 2021 jo ambicijos tikrai nesumažėjo, o patyrę komandos draugai Andrey Mokeev ir Igor Leonov pasiruošę padaryti viską, kad būtų laimėtas maksimalus etapų skaičius ir galutinė vieta būtų pirma.

Ne paslaptis, kad šiemet Dakare yra nemažai pakitimų, susijusių su saugumu ir skaitmenitizacija. Paklaustas, ką jis mano apie elektronines kelio knygas, kurios šiemet pirmą kartą pakeis įprastines popierines, Andrey sako, kad komanda pamažu ruošėsi ir laukė šio pakeitimo, todėl yra užtikrintas, kad su šiuo pakeitimu susidoros be problemų.

Spauskite ČIA, jei nori sužinoti plačiau apie komandą.

Trumpai apie Dakaro ralį

Dakaro ralis – tai kasmetinės bekelės ralio reido lenktynės. Jose dalyvauja tiek profesionalai tiek ir savanoriai entuziastai. Dakaro ralio ištakomis laikomi 1977 metai, kai lenktyninkas Thierry Sabine, dalyvaves ralyje Abidžanas – Nica tiesiog pasiklydo dykumoje. Vietoj panikos ir pasimetimo Thierry buvo papirktas nuostabių dykumos vaizdų. Dėl šios priežasties lenktyninkas nusprendė, kad ralis per dykumas labai puiki idėja ir jau 1978-ųjų gruodį Paryžiuje prie starto linijos stojo 182 transporto priemonės. Nors finišą pasiekdavo toli gražu ne visi ekipažai, susidomėjimas Dakaru kasmet vis augo. Augo ir lenktyninkų skaičius. 1988 metais startavo net 603 ekipažai. 

Šįmet ralio dalyviai skirstomi net į 7 kategorijas – motociklų, automobilių, sunkvežimių, keturračių, SSV (Side by side bagių), lengvųjų prototipų ir istorinių visureigių. Dažnai lenktynių transporto priemonės būna perdaromos, didinama jų galia, bet dažniausiai sprotininkai pasirodo su specialiai šioms lenktynėms ruošta technika.

Šiemet Dakare dalyvaus 551 transporto priemonės - dalyvių skaičius vis dar keičiasi dėl pandemijos suvaržymų. Startas - jau sausio 3 dieną!

Dakaro 2021 etapai

Artėjančiame Dakaro ralyje dalyviai turės įveikti 7646 kilometrus Saudo Arabijos smėlynais, iš kurių greičio ruožai sudarys 4767 kilometrus – tai yra 330 km mažiau nei praėjusiame, 2020-ųjų, Dakaro ralyje.

Sausio 3, pirmoji diena. Džida – Biša. Iš viso 622 km. Greičio ruožas: 277 km. Pirmasis greičio ruožas neleis atitraukti akių nuo kelio knygos – organizatoriai žada sudėtingą darbą šturmanams naviguojant tarp slėnių ir klaidinančių sankryžų. Dalyviai taip pat turės saugoti ratus, nes laukia akmenuotos sekcijos. Kaip žinia, tai buvo nemažas galvos skausmas dalyviams ir praėjusiais metais.

Sausio 4, antroji diena. Biša – Vadi ad Davasiras. Iš viso 685 km. Greičio ruožas: 457 km Antrąją lenktynių dieną pasirodys pirmieji smėlynai – pirmoje trasos dalyje dalyvių laukia maždaug 30 kilometrų geltono smėlio kopų. Pasak organizatorių, šią dieną dalyvių akyse dominuos geltona spalva, kurią kartkartėmis praskaidrins balto smėlio vaizdai. Taip pat, važiuojant link finišo, sportininkų laukia ir vaizdinga „atvirojo kosmoso“ atkarpa dykumoje.

Sausio 5, trečioji diena. Vadi ad Davasiras – Vadi ad Davasiras. Iš viso: 630 km. Greičio ruožas: 403 km.Pirmas iš dviejų kilpinių greičio ruožų šiame Dakare. Trečią dieną organizatoriai dalyvius nukreips į kovą tikroje smėlio dėžėje – kopos čia nusidriekusios plačiai ir nedidelėmis grandinėmis. Specialusis greičio ruožas turės ir itin techniškų, ir itin greitų atkarpų. Tai pirmoji diena, kai greičiausieji lenktynininkai turės progą padidinti persvarą nuo varžovų.

Sausio 6, ketvirtoji diena. Vadi ad Davasiras – Rijadas. Iš viso: 813 km. Greičio ruožas: 337 km. Tai tranzitinė diena, kurios metu dalyviams teks įveikti ilgiausią maršrutą tarp bivakų. Tiesa, greičio ruožas nebus ilgas ir, pasak organizatorių, leis mėgautis sportiniu vairavimu bei neturėtų išvarginti dalyvių. Tuo pačiu, organizatoriai perspėja, kad atsikvėpti taip pat nebus kada, nes nors ir nesunkioje, bet itin vingiuotoje trasoje klaidos gali kainuoti labai daug.

Sausio 7, penktoji diena. Rijadas – Buraida. Iš viso: 625 km. Greičio ruožas: 419 km. Kantrybė – dorybė, tokiais žodžiais organizatoriai pradeda kalbą apie penktąjį greičio ruožą. Šis ilgas ir sunkus greičio ruožas bus išbandymas ekipažų nervų stiprybei, o šiems neatlaikius, kartu gali neatlaikyti ir technika. Vidutinį greitį čia mažins net kelios sunkios atkarpos: sudėtingų kopų sektorius ruožo viduryje ir vietomis akmenimis „užteršta“ trasa. Posakis „skubėk lėtai“ čia įgaus kitą prasmę, nes jo nesilaikymas mažų mažiausiai gali reikšti pramuštas padangas.

Sausio 8, šeštoji diena. Buraida – Hailas. Iš viso: 655 km. Greičio ruožas: 485 km. Kelias į Hailą. bus lygus bei smėlėtas. Šios dienos maršrute dalyviai galės susipažinti su visų formų bei spalvų kopomis, kurios pareikalaus sugebėjimo jas įveikti iš visų pusių. Motociklininkams tai bus ypatingai sudėtinga diena ir net patys stipriausi į Hailą turėtų grįžti kaip po sunkios treniruotės. Kai kuriems dalyviams gali tekti susipažinti ir su naktine dykuma, o tai, tuo pačiu, reikštų ir trumpesnę poilsio dieną. Sausio 9, poilsio diena Hailas Hailo miestas, įsikūręs Saudo Arabijos Šiaurės rytuose, garsėja savo agrokultūra. Čia auginami grūdai, datulės ir vaisiai. Taip pat šio miesto gyventojai, kurių čia yra daugiau nei 300 000, Saudo Arabijoje žinomi dėl savo dosnumo. Deja, bet Dakaro karavano gyventojai artimiau su šio, kaip ir visų kitų, miesto kultūra negalės susipažinti iš arčiau dėl galiojančių Dakaro ralio saugos taisyklių.

Sausio 10, septintoji diena. Hailas – Sakaka. Iš viso: 737 km. Greičio ruožas: 471 km. Tai maratoninis greičio ruožas, kuris prasideda bauginančia smėlio kalnų seka ir 100 kilometrų lenktynėmis beveik be pertraukų. Sportininkai turės tausoti savo transporto priemones nuo pat starto, kad apsaugotų automobilius nuo incidentų, o variklius nuo perkaitimo. Pirmoji greičio ruožo dalis baigiasi akmenuotų plokščiakalnių serija ir vingiuotų bei greitų sekcijų mišiniu. Šio etapo finiše sportininkai nakvos atskirai nuo mechanikų ir visus technikos gedimus turės šalinti patys.

Sausio 11, aštuntoji diena. Sakaka – Neomas. Iš viso: 709 km. Greičio ruožas: 375 km. Antrąją maratono dieną džiaugsis tie, kurie tausojo savo techniką. Sukdami kilometrus per smėlingas ir akmenuotas vietoves dalyviai bus apdovanoti vienais įspūdingiausių vaizdų šalyje. Organizatoriai sako, kad jeigu kada ir verta pakelti akis nuo kelio knygos – šis greičio ruožas tam tinka geriausiai. Važiuodami link Neomo dalyviai priartės prie sienos su Jordanija.

Sausio 12, devintoji diena. Neomas – Neomas. Iš viso: 579 km. Greičio ruožas: 465 km. Šis kilpinis greičio ruožas prasidės Raudonosios jūros pakrantėje ir dalyviams teks nemenkai pasiblaškyti pajūriu. Bet tai tikrai nebus lengvas pasivažinėjimas. Trasa iš pajūrio nuves į smėlingas vietoves, kuriose maršrutas lyg ir leis važiuoti greitai, bet klampus smėlis retai leis nuspausti pedalą ar atsukti rankeną iki galo. Šio greičio ruožo ilgis ir įvairovė paverčia jį vienu sudėtingiausių per visą 2021 Dakaro ralį.

Sausio 13, dešimtoji diena. Neomas – Al Ula. Iš viso: 583 km. Greičio ruožas: 342 km. Pirmojoje dienos dalyje atsiversiančius kraštovaizdžius sunku apibūdinti žodžiais, o kalnuotos vietovės, kurias dalyviai pasieks antroje dienos pusėje, ne ką mažiau įspūdingos. Tiesa, čia galės sužibėti geriausiai orientuotis mokantys šturmanai, kur smėlingose vietovėse turės progų įrodyti savo pranašumą prieš varžovus.

Sausio 14, vienuolikta diena. Al Ula – Janbu. Iš viso: 557 km. Greičio ruožas: 511 km. Ilgiausias greičio ruožas šiame Dakaro ralyje, kuriame vis dar lenktyniaujantys ekipažai turės smarkiai pasistengti norėdami neužleisti pozicijų ar pakilti aukščiau galutinėje rezultatų lentelėje. Šią dieną lauks smėlio kopos, kurių dalyviai nematė jau kelias dienas, ir jos šiame greičio ruože tęsis daugiau nei šimtą kilometrų. Tai gali būti didelis veiksnys, lemsiantis galutines pozicijas kirtus finišo liniją. 

Sausio 15, dvylikta diena, finišas. Janbu – Džida. Iš viso: 452 km. Greičio ruožas: 225 km. Paskutinis, bet tikrai ne lengviausias Dakaro ralio greičio ruožas. Tiek motociklininkai, tiek automobilių ekipažai turės darbo įveikdami smėlio kopų grandines, o kiekviena klaida gali nulemti, su kokiais atsiminimais apie 2021 Dakarą teks gyventi visus metus – saldžios pergalės ar kartaus pralaimėjimo. Dalyviai finišuos Raudonosios jūros pakrantėje, kur vyks ir apdovanojimų ceremonija.

Surasti artimiausią Bunastą