BUNASTA

O Bunasta

Bunasta to międzynarodowa agencja celna działająca na rynku od 2012 roku. Specjalizujemy się w obsłudze dokumentów celnych niezbędnych do przewozu towarów przez zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

Centra Obsługi Kierowców Bunasta zlokalizowane są na przejściach granicznych Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Białorusi, Polski z Rosją, Białorusią i Ukrainą.
Naszą siłą jest wykwalifikowany zespół – zaangażowany w pracę i rozumiejący potrzeby klientów. We wszystkich naszych Centrach klienci obsługiwani są według takich samych standardów stosowanych w firmie Bunasta.

Specjalizujemy się we wszystkich procedurach celnych- m.in. EPI, T1 i Gwarancje, zawsze poszukując najlepszych i najszybszych rozwiązań, dzięki którym transport ładunku odbywa się sprawnie i bez zakłóceń.

„Dokładność, czas i jakość są w naszej pracy wyjątkowo ważne. Czuję się osobiście odpowiedzialny za każdego klienta i jego ładunek, dokładając wszelkich starań, aby procedury odbywały się szybko, sprawnie i komfortowo. Pracujemy dla Państwa.”

Jurgis Adomavičius, założyciel Bunasta.

Działalność Bunasta

Każde z Centrów Obsługi Kierowców Bunasty jest czynne przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. W przypadku pytań, zgłoszeń lub uzyskania informacji zapraszamy do kontaktu pod całodobowymi numerami infolinii: +370 685 50384 na Litwie, +48 8848 50384 w Polsce oraz +371 2627 3666 w Łotwie.

Szczegółowy zakres świadczonych usług:

- Elektroniczna Informacja Wyprzedzająca (EPI) dla Białorusi, Rosji (PI, ETD) oraz Kaliningradu (EPI)
- Gwarancje celne i zgłoszenia tranzytowe dla urzędów celnych Eurazjatyckiej Unii Celnej.
- Zgłoszenia tranzytowe przez UE (T1) i - Gwarancje celne dla urzędów celnych europejskich.
- Przygotowanie dokumentów towarzyszących towarom: CMR, karnet TIR.

Bunasta może wysyłać EPI także przez utworzony przez organizację IRU portal TIR-EPD

- Zgłoszenia wywozowe.
- Zgłoszenia przywozowe.
- Deklaracja odprawy czasowej.
- Deklaracje weterynaryjne (VID, BID).
- Rejestracja kodu EORI podmiotu gospodarczego
- Rejestracja ładunków przeznaczonych dla Portu Morskiego w Kłajpedzie przez system KIPIS i wypełnienie deklaracji skróconej (BDK)
- Rejestracja w kolejce na litewskich przejściach granicznych przez system EVIS

Wiele granic – jedna umowa

Rozbudowana sieć Centrów Obsługi Kierowców Bunasta to wygoda dla naszych partnerów, którzy mogą liczyć na odpowiednią pomoc niezależnie od pokonywanej trasy.

Co ważne, opłata za usługi może zostać zrealizowana na podstawie jednej umowy z przedstawicielstwem Bunasty działającym w państwa kraju. W ten sposób można dokonać opłatę w swojej walucie unikając realizacji przelewów międzynarodowych, nawet jeżeli ładunki pokonują wiele granic w różnych kierunkach.

Więcej niż agencja celna

Jesteśmy ekspertem w zakresie wsparcia w pokonywaniu granic ładunków naszych klientów. Stanowimy pomost pomiędzy wschodem a zachodem. Nie tylko specjalizujemy się w obsłudze dokumentów celnych, ale również posiadamy własną gwarancję celną. Dzięki temu, możemy zaoferować najkorzystniejsze warunki.

Masz wiadomość!

Punkty obsługi Bunasta zlokalizowane są w dogodnych miejscach, na trasach wiodących do przejść granicznych. Kierowca w drodze do granicy otrzymuje wiadomość SMS z numerem deklaracji niezbędnym do jej przekroczenia. Wszystko dzięki sprawnej obsłudze powierzanych nam dokumentów.

Centrum obsługi danych

Wszystkie trafiające do nas deklaracje – niezależnie od miejsca złożenia dokumentów są obsługiwane przez zespół specjalistów z centrum obsługi danych Bunasta. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko sprawne ich przygotowanie ale i najwyższą jakość.

Innowacje to rozwój

Inwestujemy w nowe technologie poprawiające komfort współpracy z naszymi partnerami oraz usprawniając swoją pracę. Między innymi uruchomiliśmy zaawansowaną aplikację mobilną, która wielokrotnie skraca czas i usprawnia przekazywanie danych.

Poświęcamy wiele uwagi co do jakości obsługi kierowców, którzy zawsze mogą liczyć na dostęp do bezpłatnego internetu oraz zimne i gorące napoje.

Więcej na temat aktualności możecie Państwo przeczytać w zakładce Nowości.

Wartości

Szacunek dla człowieka. Z naszymi klientami i pracownikami nawiązujemy ciepłe i pełne poszanowania stosunki. Wierzymy, że człowiek stanowi najwyższą wartość. Chcemy wysłuchać i zrozumieć, być pomocni, a także szanować czas i pracę drugiego człowieka.

Odpowiedzialność. Nasza praca opiera się na uczciwym postępowaniu wobec klienta oraz dostarczaniu terminowej i prawdziwej informacji. Przyjmujemy odpowiedzialność za naszą pracę oraz podjęte przez nas decyzje.

Innowacyjność. Bezustannie monitorujemy nowe rozwiązania, akty prawne technologie, dzięki którym możemy zaoszczędzić czas naszych klientów. Widzimy i słyszymy wszystko, co nowe i bez przerwy poszukujemy rozwiązań, które sprawiłyby, że nasze usługi mogłyby się stać jeszcze bardziej dostępne i wygodne.

Partnerstwo. Posiadamy szereg partnerów w innych krajach i wiemy, jak wykorzystać różnice kulturowe dla efektywnej pracy.

Troszczenie się i skupienie na kliencie. Wczuwamy się w potrzeby klientów i oferujemy najlepsze dostosowane dla niego rozwiązania. Wiele inwestujemy w rozmaite możliwości obsługi, które umożliwiają klientom najwygodniejszy sposób na przekazanie i otrzymanie informacji o dowolnej porze dnia i nocy. Robimy wszystko, by zapewnić sprawny przewóz towarów przez granicę.