BUNASTA

EORI

Rejestracja numeru EORI podmiotu gospodarczego  - Litwa

Numer rejestracji i identyfikacji podmiotów gospodarczych (EORI) to używany we Wspólnocie Europejskiej niepowtarzalny numer nadawany przez organy celne państwa członkowskiego podmiotom gospodarczym i innym osobom.

Numer EORI służy do identyfikacji podmiotów gospodarczych i innych osób w kontaktach z organami celnymi, tj. w trakcie formalności celnych (przy realizowaniu procedur importowych, eksportowych, tranzytowych, składaniu wniosków o wydanie pozwoleń określonych w przepisach celnych itp.).

Numer EORI nadany w jednym państwie członkowskim jest ważny w innych państwach członkowskich, wystarczy więc jeden numer EORI. Numery te musi mieć każdy przewoźnik, nadawca i odbiorca ładunków. Bunasta może zapewnić te numery wszystkim.

Rejestrację numeru EORI można zamówić mailem t1@bunasta.eu lub telefonicznie +370 698 56269.

Dokumenty potrzebne do rejestracji numeru EORI:

  • Wniosek, składany na określonym formularzu;
  • Dokument rejestracyjny osoby.

Rejestracja numeru EORI podmiotu gospodarczego - Polska

W Polsce rejestracja EORI odbywa się tylko przez elektroniczny system PUESC w  którym podmiot ubiegający się o rejestrację powinien założyć konto a następnie potwierdzić swoja tożsamość w Służbie Celnej https://www.finanse.mf.gov.pl/clo-informacje-dla-przedsiebiorcow/eori/informacje-podstawowe