Naujienos

Įžvalgos iš parodos „Translogistica Kazakhstan 2023“

2023 10 17

„Bunasta“ įkūrėjas ir vadovas Jurgis Adomavčius sako, jog paroda „Translogistica Kazakhstan 2023“, vykusi spalio 4-6 dienomis, Astanoje  pasirodė esanti vienas iš pagrindinių metų logistikos renginių, leidęs atidžiau įvertinti sektoriaus dinamiką ir naujas galimybes.

Pasak J.Adomavičiaus, renginyje buvo galima pajusti ryškią Kinijos kompanijų evoliucija. Vienu metu jos buvo matomos tik kaip tarpininkai, tačiau dabar tai yra galingi žaidėjai, kurie siūlo platų logistikos paslaugų spektrą tarp Kinijos ir Europos. Tai ne tik parodo, kaip stiprėja Kinijos ekonominė galia, bet ir rodo, kad ši šalis yra pasirengusi plėtoti ir investuoti į tarptautines logistikos inovacijas.

Kazachstano verslininko ištarta frazė: „Jūs savo jūromis ir uostais giriatės, o štai mes Kazachstane tai turim savo okeaną - Kiniją" taip pat akcentavo šio regiono svarbą globalioje logistikoje. Kazachstanas, esantis tarp dviejų galingų ekonominių blokų – Europos ir Kinijos, rodo, kad yra ne tik tranzitinė šalis, bet ir strateginis partneris.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę būti Lietuvos ir Kazachstano verslo forumo NEW SILK WAY bendraorganizatoriais ir prisidėti prie jo įgyvendinimo Astanoje.

Forume įvyko daug Lietuvos ir Kazachstano verslo asociacijų bei įmonių pristatymų. Tarp jų - daug Lietuvos atstovų sėkmingai pristatė savo idėjas ir projektus.

Renginyje taip pat vyko individualūs B2B susitikimai, organizuoti Kazachstano užsienio prekybos rūmų. Lietuvos verslo aktyvumas šiame renginyje parodė mūsų šalies gebėjimą matyti ir įvertinti globalias tendencijas, ieškoti naujų partnerių ir plėtoti verslo santykius su Centrine Azija.

Galiausiai, diskusijos apie alternatyvų kelią iš Europos į Centrinę Aziją ne tik atskleidė esamas problemas, bet ir pabrėžė šio maršruto svarbą ir potencialą. Nors keliai tarp šių regionų dar yra formuojami, jau dabar galime matyti didžiulę jų svarbą ateityje.

„Translogistica Kazakhstan 2023“ dar kartą įrodė, kaip svarbu būti informuotam ir aktyviam tarptautinėje logistikos arenoje. Šis renginys suteikė daug naujų perspektyvų ir galimybių, kurias tikimės panaudoti ateityje.

Taip pat džiaugiamės, kad Lietuvos stendas laimėjo geriausio parodos kolektyvinio stendo nominaciją! Dėkojame stendo partneriams: „Autarė“, „Delamode Baltics“,„Klaipėdos uostui“, „Nordnix“!

Surasti artimiausią Bunastą