Aktualności

BUNASTA wzięła udział w misji biznesowej w Kazachstanie

2022 10 12

W dniach 17-23 września BUNASTA, wraz z innymi przedstawicielami litewskiego sektora transportu i logistyki, wzięła udział w misji biznesowej w Kazachstanie zorganizowanej przez Konfederację Przemysłowców Litewskich (Lietuvos pramonininkų konfederacija, LPK) wraz z Konsulatem Generalnym Litwy w Ałmatach, Stowarzyszeniem Innowacji Transportowych i Związkiem Przewoźników Kazachstanu „KazLogistics”.

Celem tej misji było nawiązanie i wzmocnienie więzi biznesowych między Litwą a Kazachstanem. Wzięliśmy udział w dwóch śniadaniach biznesowych w Ałmatach z przedstawicielami kazachskiego i kirgiskiego biznesu, a także w spotkaniu z Izbą Regionalną w Ałmatach Krajowej Izby Przedsiębiorców Republiki Kazachstanu „Atameken”. Podczas tych spotkań, wspólnie z innymi litewskimi przedsiębiorcami, dzieliliśmy się naszym eksperckim doświadczeniem i poznaliśmy oczekiwania przedsiębiorców kazachskich i kirgiskich.

Podczas kolacji biznesowej spotkaliśmy się też z innymi Litwinami pracującymi i rozwijającymi biznes w Kazachstanie oraz z kazachskimi przedsiębiorcami – bardzo ważne jest nie tylko tworzenie nowych więzi, ale także utrzymanie już istniejących. Kazachstan jest ważnym partnerem biznesowym litewskich przewoźników o dużym potencjale, dlatego ta misja biznesowa ma ogromne znaczenie dla współpracy obu krajów i poszczególnych przedsiębiorstw.

W ramach misji biznesowej, w dniach 20-22 września odbyły się międzynarodowe targi transportu i logistyki „TransLogistica Kazakhstan 2022”. Litewskie Stowarzyszenie Innowacji Transportowych zorganizowało wspólne stoisko litewskich firm, na którym wraz z innymi przedsiębiorcami prezentowaliśmy przedsiębiorcom z kazachskiego sektora transportu i logistyki nasze usługi i możliwości współpracy z Litwą. Stoisko to zostało uznane za najlepsze w kategorii stoisk wspólnych na targach i cieszymy się, że przyczyniliśmy się do tego zwycięstwa, gdyż istotne jest docenienie pracy zespołowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tej misji biznesowej, ponieważ dostrzegamy ogromne możliwości we współpracy Litwy i Kazachstanu, nawiązaliśmy cenne relacje i mamy nadzieję na ich wzmocnienie w przyszłości.

znajdź najbliższy